materace pole dance

Materace do pole dance – jak wybrać?

Taniec na rurze to jedna z tych dyscyplin sportowych, która jest niezwykle efektowna, ale również bardzo wymagająca. Osiągnięcie upragnionych efektów wymaga dużego zaangażowania ze strony ćwiczącego, ale również wiele godzin ciężkiej pracy na sali. Potrzeba ogromnej motywacji  i systematycznych treningów, by opanować kolejne figury. W trakcie intensywnych treningów pole dance zdarzają się upadki, często są one niegroźne. Warto jednak zabezpieczyć podłogę pod drążkiem tak, by upadająca osoba wylądowała miękko i bezpiecznie. Do tego właśnie służą materace pole dance. Taki sprzęt amortyzuje upadek i zapobiega poważnym kontuzjom.  Ważną funkcją materacy jest również umożliwienie wyskoku ćwiczącemu, który jest potrzebny do wykonania bardzo dużej ilości figur pole dance.

Materace pole dance zazwyczaj mają dwa kształty – występują w formie okrągłej i kwadratowej. Wyboru kształtu zazwyczaj dokonuje się na podstawie własnych upodobań i wielkości pomieszczenia, do którego ma być przeznaczony materac do pole dance. Materace do pole dance wyglądają inaczej niż standardowy materac, którego używa się, chociażby na zajęciach gimnastycznych w szkołach. Główna różnica jest taka, że na jego środku znajduję się otwór, który umożliwia włożenie w jego środek, drążka pole dance. Dzięki nacięciu i odpowiedniemu otworowi materac zahacza się o rurę i jest stabilny, nie przesuwa się po podłodze, co zapewnia większe bezpieczeństwo ćwiczącemu.

Wybierając materac od pole dance należy zwrócić też uwagę na zastosowane w nim wypełnienie. Tylko materace pole dance wykonane z wysokiej gęstości pianki będą odpowiednio amortyzowały upadki.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *