Startuje wspinaczkowy Puchar Świata

2013-03-21

Sezon zainaugurują zawody pucharu świata w konkurencjach wspinaczki bouldering i na czas. Impreza odbędzie się w chińskim Chongqing w najbliższy piątek i sobotę, 22-23 marca. Dla Edyty Ropek zawodniczki MKS Tarnovia Grupa Azoty, Elzat to już czternasty w karierze sezon startów w imprezach międzynarodowych! Zapraszamy do kibicowania i oglądania relacji na żywo w Internecie.

 

Jędrzej i Edyta uśmiechnięci po informacji, że ich samolot do Pekinu spóźni się jedyne 5 godzin, fot. A. Kamiński

Jędrzej i Edyta uśmiechnięci po informacji, że ich samolot do Pekinu spóźni się jedyne 5 godzin, fot. A. Kamiński

 

W pierwszej edycji pucharu w konkurencji na czas weźmie udział liczna i silna reprezentacja Polski, której skład tworzą: Klaudia Buczek (MKS Tarnovia), Monika Prokopiuk (Pol-Inowex Skarpa Lublin), Aleksandra Rudzińska (Pol-Inowex Skarpa Lublin), Edyta Ropek (MKS Tarnovia, Grupa Azpty, Elzat), Jędrzej Komosiński (PGNiG AZS PWSZ Tarnów), Łukasz Świrk (Speed Rock Wadowice) oraz Marcin Dzieński (MKS Tarnovia). Zawody w konkurencji na czas odbędą się w sobotę. 

Zmęczeni podróżą w pociągu do centrum Chongqing, fot. A. Kamiński

Zmęczeni podróżą w pociągu do centrum Chongqing, fot. A. Kamiński

 

Edyta Ropek i Jędrzej Komosiński są już w Chongqing, odpoczywają po ponad trzydziestogodzinnej, męczącej podróży. Tuż po zameldowaniu się w hotelu by rozprostować kości, Edyta zrobiła krótki rozruch biegowy. W planach przed startem zawodnicy mają do zrealizowania jeszcze jeden trening rozruchowy. Przed zawodami odbędą się również praktyki na drogach do czasówek. 

 

Nocny rozruch Edyty w okolicach hotelu, fot. A. Kamiński

Nocny rozruch Edyty w okolicach hotelu, fot. A. Kamiński

 

Zawody w Chongqing będą pierwszymi na których wdrożone zostają nowe przepisy dotyczące procedury startowej oraz liczby dopuszczalnych falstartów. Ta została zmniejszona do jednego podczas całych zawodów! 

 

Relacja na żywo na stronie IFSC

 

Zapraszamy do oglądania relacji z zawodów i kibicowania zawodnikom. Relacja będzie dostępna na żywo na stronie federacji www.ifsc-climbing.org w dniach rozgrywania zawodów. Program konkurencji wspinaczki na czas wygląda następująco:

 

Sobota, 23 marca, czasu polskiego 

  • 6:00 – 7:00 – eliminacje kobiet i mężczyzn na czas
  • 7:30 – 8:30 – finały kobiet i mężczyzn na czas

 

Zachęcamy również do śledzenia bieżących wydarzeń na oficjalnym profilu Edyty Ropek na Facebooku www.facebook.pl/EdytaRopek