Wspinaczka sportowa na Igrzyskach Olimpijskich!

2016-08-04

Międzynarodowy Komitet Olimpijski podczas 129 Sesji Plenarnej w Rio de Janeiro zdecydował o włączeniu do programu Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 pięciu nowych dyscyplin: baseballu z softballem, karate, skateboradingu, wspinaczki sportowej i surfingu. 

Tokyo 2020

Oczekiwana przez wiele lat decyzja stała się faktem, w środowym głosowaniu członkowie MKOl zdecydowali o włączeniu nowych dyscyplin do grona sportów olimpijskich, w tym popularnej w Tarnowie wspinaczki sportowej.


Zawody we wspinaczce mają być rozgrywane na obiektach tymczasowych, przenośnych sztucznych ściankach wspinaczkowych. Dyscyplinę czeka jednak rewolucja, ze względu na formułę w jakiej będą rywalizować zawodnicy na Igrzyskach w Tokio. Wspinaczkowy trójbój będzie wyłaniał najbardziej uniwersalnych i wszechstronnych zawodników, specjalizujących się we wszystkich trzech konkurencjach tego sportu: czasówkach, prowadzeniu i boulderingu. 


Wierzymy, że najlepsze wyniki można osiągnąć, ucząc się od najlepszych,  dlatego promując rozwój dyscyplin sportowych stawiamy na relacje mistrzowskie. W ramach  programu rozwoju wspinaczki  Grupa Azoty Start umożliwiamy młodym ludziom czerpanie z doświadczeń Edyty Ropek. Sukcesy ambasadorki programu, która wielokrotnie stawała na najwyższym podium, triumfując w mistrzostwach Europy, zdobywając puchary świata, srebrny i brązowy medal mistrzostw świata, stały się inspiracją i źródłem motywacji dla wielu młodych ludzi, którzy podobnie jak ona, chcą piąć się na szczyt, osiągając najlepsze wyniki w tej dyscyplinie sportu.


Być może przyszły mistrz Olimpijski trenuje już w Szkółce wspinaczkowej Start. I Ty możesz dołączyć do grona pasjonatów tego sportu zapisując się do sekcji wspinaczkowej Edyty Ropek - formularz kontaktowy >>


Picture: https://www.facebook.com/ConstantClimbing