Trener tarnowskiego klubu we władzach Polskiego Związku Alpinizmu

2016-06-06

Dnia 22 maja XIX Sprawozdawczo – Wyborcze Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Alpinizmu wybrało nowe władze Związku. Wyborem delegatów do Zarządu PZA powołany został Arkadiusz Kamiński, trener i działacz Miejskiego Klubu Sportowego Tarnovia. 


Arkadiusz Kamiński, fot. E. Ropek


W Zarządzie Arkadiusz Kamiński odpowiadać będzie za sprawy związane z dyscypliną wspinaczki sportowej, działając równocześnie jako Przewodniczący Komisji Wspinaczki Sportowej, która zajmuje się organizacją współzawodnictwa sportowego w Polsce, a także wspieraniem startów Kadry Narodowej PZA. 

 

Dobra wiadomość dla wspinaczy sportowych napłynęła pierwszego czerwca z Lozanny, gdzie obradował Komitet Wykonawczy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Podjęto decyzję o rozszerzeniu programu Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio o pięć nowych dyscyplin, w tym o wspinaczkę sportową! 

 

"To jest bardzo dobra propozycja, obejmuje dyscypliny popularne w Japonii, ale także takie, które cieszą się coraz większą popularnością wśród młodzieży na całym świecie" - powiedział wiceprzewodniczący MKOl John Coates.

Jesteśmy o krok od włączenia do programu igrzysk 2020. Dla Polski, szczególnie dla Tarnowa może to być ogromna szansa na kolejne sukcesy najwyższej rangi, biorąc pod uwagę, że z naszego miasta wywodzą się wielokrotni medaliści mistrzostw świata, Europy, zdobywcy Pucharów Świata we wspinaczce sportowej.” – komentuje przewodniczący KWS Arkadiusz Kamiński. 

Ostateczna decyzja o włączeniu zapadnie w sierpniu podczas sesji MKOl w Rio de Janeiro.


Źródła: 

www.pza.org.pl

www.kws.pza.org.pl

www.theglobeandmail.com

www.polsatsport.pl