Puchar Europy Juniorów we wspinaczce na czas – Tarnów 2016

2016-04-08

Miejski Klub Sportowy Tarnovia oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie zapraszają na zawody Pucharu Europy Juniorów we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Puchar odbędzie się w sobotę 16 kwietnia na ściance wspinaczkowej w hali sportowej Instytutu Ochrony Zdrowia PWSZ Tarnów przy ul. Mickiewicza 8 w Tarnowie, rozpoczęcie zmagań o godzinie 12:00. Zapraszamy wszystkich kibiców wspinaczki, wstęp bezpłatny! 


PEJ

Puchar Europy Juniorów 2015, fot. K. Łukasiński


Zawody w Tarnowie rozpoczynają cykl Pucharu Europy Juniorów 2016, w konkurencji na czas,  zawodnicy ścigać się będą na piętnastometrowej ścianie służącej do bicia rekordu świata. Rywalizacja odbędzie się w kategoriach wiekowych: junior młodszy, junior i młodzieżowiec. 

IFSC

Swój udział w imprezie potwierdzili zawodnicy reprezentacji: Włoch, Ukrainy, Austrii, nie zabraknie również licznej reprezentacji Polski, na czele z aktualną Mistrzynią Świata i Europy, zdobywczynią Pucharu Europy Juniorów 2015 Patrycją Chudziak (Pol-Inowex Skarpa-Lublin). W zawodach wystartuje również spora grupa zawodników MKS Tarnovia.

 

Mistrzyni Świata Patrycja Chudziak, fot. K. Łukasiński

Mistrzyni Świata Patrycja Chudziak, fot. K. Łukasiński

PZA

Sportowe zmagania rozpocznie oficjalny trening na ściance zaplanowany na godzinę 12:00, tuż po nim odbędzie się runda eliminacyjna. Na godzinę 16:30 zaplanowane są zmagania finałowe. Wszystkich kibiców wspinaczki zapraszamy na to wydarzenie, wstęp bezpłatny. Dla najmłodszych kibiców organizator przygotował niespodziankę, tuż po ceremonii dekoracji Pucharu Europy odbędą się zawody dla dzieci w wieku do 13 lat "Tarnów Speed Cup 2016". Informacje i zapisy na stronie www.laroca.pl

PWSZ

Organizatorami zawodów są MKS Tarnovia, PWSZ Tarnów, ścianka wspinaczkowa La Roca, Polski Związek Alpinizmu. 

Patronat medialny www.imav.tv – planowany jest streaming video z zawodów, link do relacji udostępniony zostanie w dniu zawodów na profilu FB wydarzenia >>

IMAV

Harmonogram:

Sobota, 16 kwietnia 2016

Ścianka wspinaczkowa PWSZ Tarnów, ul. Mickiewicza 8

 

  • 12:00 – oficjalny trening i eliminacje Pucharu Europy,
  • 16:30 – runda finałowa Pucharu Europy,
  • 18:00 – ceremonia dekoracji Pucharu Europy,
  • 18:15 – rozpoczęcie zawodów dla dzieci,
  • 20:20 – ceremonia dekoracji Tarnów Speed Cup 2016.

 

PEJ

Puchar Europy Juniorów 2015, fot. A. Kamiński


MKS