Michał Lewicki wygrywa Puchar Polski w Warszawie

2015-09-28

Michał Lewicki, zawodnik sekcji wspinaczki sportowej Edyty Ropek klubu MKS Tarnovia, zwyciężył w drugiej edycji Pucharu Polski seniorów we wspinaczce na czas. Wśród kobiet najlepsza była Klaudia Buczek, reprezentantka Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Tarnów (Grupa Azoty). 

 

Michał Lewicki w eliminacjach, fot. A. Kamiński

Michał Lewicki w eliminacjach, fot. A. Kamiński


W minioną sobotę w warszawskiej Arenie Wspinaczkowej Makak rozegrana została druga edycja Pucharu Polski w konkurencji wspinaczki na czas. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: juniorów młodszych, juniorów, młodzieżowców i seniorów. Zawody rozegrane zostały na piętnastometrowej ściance, w formacie rekordu. 

 

Michał Lewicki zwyciężył w Warszawie, fot. A. Kamiński

Michał Lewicki zwyciężył w Warszawie, fot. A. Kamiński


W Warszawie bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy reprezentujący tarnowskie sekcje wspinaczkowe: MKS Tarnovia, KU AZS PWSZ Tarnów i Pałac Młodziezy Tarnów, którzy w sumie przywieźli jedenaście medali. 

Grupa Azoty START

W rywalizacji seniorskiej najlepsi byli Klaudia Buczek i Michał Lewicki. Klaudia w biegu finałowym pokonała reprezentantkę Pol-Inowex Skarpa Lublin Aleksandrę Rudzińską, zaś Michał zwycięstwem zakończył pojedynek z zawodnikiem KU AZS PWSZ Tarnów Marcinem Dzieńskim (Grupa Azoty).

 

Zawodnicy sekcji wspinaczki sportowej Edyty Ropek, MKS Tarnovia, fot. A. Kamiński

Zawodnicy sekcji wspinaczki sportowej Edyty Ropek, MKS Tarnovia, fot. A. Kamiński


W kategorii młodzieżowców zwyciężył Mikołaj Wróblewski z Pałacu Młodzieży Tarnów, drugie miejsce zajął Jakub Filipowicz z MKS Tarnovia. Wśród dziewcząt, jako jedyna w tej kategorii klasyfikowana była Barbara Szumlańska z MKS Tarnovia. W kategorii juniorów drugi był Grzegorz Bogusz z MKS Tarnovia, trzecie miejsce zajął Jan Gorczowski z Pałacu Młodzieży Tarnów. 

 

W rywalizacji juniorów młodszych na drugim miejscu wśród chłopców uplasował się Konrad Gruszka, wśród dziewczynek Natalia Kałucka zajęła drugie miejsce, trzecia była Aleksandra Kałucka, czwarte miejsce zajęła Wiktoria Chrząszcz – wszyscy reprezentują MKS Tarnovia.  

 

Kolejne zawody Pucharu Polski odbędą się w najbliższy weekend, 3-4 października w Toruniu.