Akcja „Wspinanie to wyzwanie” wyłania nowe talenty!

2014-11-19

Wspinaczka to sport dla każdego. Dowodzi tego rozpoczęta we wrześniu ogólnopolska akcja bezpłatnych zajęć wspinaczkowych dla dzieci i młodzieży. Tarnowska część tego programu spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Ponad pięćdziesięcioro dzieci miało możliwość skorzystania z bezpłatnych zajęć pod okiem instruktorów i mistrzyni wspinaczki Edyty Ropek. Objawiły się nowe talenty wspinaczkowe, a pierwsi uczestnicy startują już w ogólnopolskich zawodach PZA Pucharu Młodzików i Dzieci! 

 

Wspinaczka z zamkniętymi oczami, fot. A. Kamiński

Wspinaczka z zamkniętymi oczami, fot. A. Kamiński

Urząd Miasta Tarnowa

W organizowanym przez MKS Tarnovia, Polski Związek Alpinizmu, przy wsparciu Urzędu Miasta Tarnowa, projekcie może wziąć udział każde dziecko w przedziale wiekowym szkoły podstawowe i gimnazja. Mali wspinacze poznają zasady tej dyscypliny sportu, uczą się samodzielności i odpowiedzialności między innymi poprzez zajęcia z asekuracji drugiej osoby, prawidłowego używania sprzętu służącego do zabezpieczania podczas wspinaczki. Dzieci mają również możliwość spróbowania swoich sił w poszczególnych konkurencjach wspinaczkowych: bouldering, prowadzenie i na czas. 

 

Mali wspinacze uczą się od Edyty Ropek, fot. A. Kamiński

Mali wspinacze uczą się od Edyty Ropek, fot. A. Kamiński

MSiT

Zajęcia prowadzone są w formie zabawy, połączonej z treningiem i nauką poszczególnych technik wspinaczkowych. Uczestnicy maja do zrealizowania różne zadania na ściankach wspinaczkowych jak np. wspinaczka z zamkniętymi oczami czy  po chwytach w wybranym kolorze. Po dwóch naborach z pięćdziesiątki dzieci wyłoniły się pierwsze talenty wspinaczkowe! 

 

Nauka posługiwania się sprzętem asekuracyjnym, fot. A. Kamiński

Nauka posługiwania się sprzętem asekuracyjnym, fot. A. Kamiński

PZA

Najlepsi z uczestników wezmą nawet udział w Pucharze Młodzików i Dzieci w konkurencji wspinaczki na czas, który odbędzie się w najbliższą sobotę 22 listopada w Jaworznie. Przed nimi także tarnowska edycja zawodów „Wspinanie to wyzwanie”, które odbędą się 30 listopada na ściance wspinaczkowej La Roca przy ul. Kochanowskiego 30. Zawody są otwarte dla wszystkich chętnych. serdecznie zapraszamy dzieci w wieku szkoły podstawowe i gimnazja - szczegóły zawodów znajdują sie na stronie www.laroca.pl

 

Akcja „Wspinanie to wyzwanie” wyłania nowe talenty! fot. A. Kamiński

Akcja „Wspinanie to wyzwanie” wyłania nowe talenty! fot. A. Kamiński

Lhotse

Akcja „Wspinanie to wyzwanie” nadal trwa! Istnieje możliwość zapisania się na zajęcia w miesiącu grudniu, właśnie rusza trzeci nabór. Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców do zgłaszania swoich dzieci, zajęcia są bezpłatne, informacje znajdują się poniżej. 

 

Szczegółowe informacje

Gdzie: Ścianka wspinaczkowa La Roca, ul. Kochanowskiego 30, Tarnów - patrz mapka dojazdu >>

Kiedy: dwa razy w tygodniu, od godziny 16:30 do 18:00 - dni ustalane są z rodzicami, 

Koszt udziału: zajęcia są BEZPŁATNE! 

Co zabrać: strój sportowy i buty na zmianę

Kto może się zapisać: dzieci i młodzież w przedziale wiekowym - szkoły podstawowe, gimnazja, 

Zapisów dokonują rodzice lub nauczyciele, wypełniają zgodę na udział w zajęciach (dostępna na miejscu). Prosimy zabrać dokument stwierdzający wiek dziecka / w przypadku grup listę uczestników. 

Kontakt i informacje: 502-239-143

 

Tarnovia

Organizatorem zajęć jest Miejski Klub Sportowy Tarnovia. Zadanie dofinansowywane jest ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki przy wsparciu Urzędu Miasta Tarnowa. Projekt "Wspinanie to wyzwanie" realizowany jest przez Polski Związek Alpinizmu. Partnerem technicznym zawodów jest firma Lhotse S.C. - producent sprzętu wspinaczkowego. 

 

Wspinaczka na czas, fot. A. Kamiński

Wspinaczka na czas, fot. A. Kamiński